Την παραίτησή του από τη θέση του υπουργού Υποδομών και Μεταφορών ανακοίνωσε ο Κώστας Καραμανλής, μετά τη σύγκρουση των τρένων στη Λάρισα.
Όπως αναφέρει στη δήλωσή του, η παραίτησή του ήταν κάτι που ένιωσε καθήκον του «ως ελάχιστη ένδειξη σεβασμού στη μνήμη των ανθρώπων που έφυγαν τόσο άδικα και αναλαμβάνοντας την ευθύνη για τα διαχρονικά λάθη του ελληνικού κράτους και του πολιτικού συστήματος».
Θα πρέπει να συλληφθει κ να δικαστει!!
…. Ρε τον γυμνοσαλιαγκα 😠
Ο αρμόδιος (?) υπουργός, Κώστας Καραμανλής, απόγονος ενός σάπιου παρελθόντος, υπέβαλλε, σήμερα, την παραίτησή του. Είπε, μεταξύ άλλων, ότι παρέλαβαν ένα απαρχαιωμένο σιδηροδρομικό δίκτυο. Ποιο; Αυτό που πούλησαν. Αυτός που μόλις προ ημερών διαφήμιζε τον σιδηρόδρομο ως απόλυτα ασφαλές μεταφορικό μέσο. Αυτό που για σήμερα ο Μητσοτάκης, είχε προγραμματίσει να πάει στο κέντρο ελέγχου κίνησης των τραίνων, στην Θεσσαλονίκη, για να κάνει επικοινωνιακή πολιτική. Αυτοί που πρόσφατα πούλησαν την ΤΡΑΙΝΟΣΕ στους Ιταλούς και μετονομάστηκε σε HELLENIC TRAIN.
Άχρηστοι και επικίνδυνοι.
Και πολύ καλά έκανε.Ηταν το λιγότερο.