Έκρηξη των προσφυγικών ροών το τελευταίο 24ωρο στα νησιά του βορειουανατολικού Αιγαίου.
Συγκεκριμένα από 07.00 της 10.09.2019 έως 07.00 της 11.09.2019 διεσώθησαν 237 πρόσφυγες – μετανάστες σε έντεκα περιστατικά έρευνας και διάσωσης στις θαλάσσιες περιοχές Αλεξανδρούπολης, Λέσβου, Σάμου, Φαρμακονησίου, Κω και Σύμης.
Καταλαβαίνει λοιπόν κάνεις ότι δεν τους ενδιαφέρει η βιολογική ύπαρξη των Ελλήνων αρκεί να μεταφέρουν τους λθροπροσφυγες στην ενδοχώρα ώστε να πιεσουν τους βόρειο Ευρωπαίους να ανοίξουν τα σύνορα τους. Όμως από τις καθημερινές αφίξεις λθροπροσφυγων και ο πιο “προοδευτικός” Έλληνας καταλαβαίνει ότι όσους λθροπροσφυγες και να στείλουν στην ενδοχώρα δεν πρόκειται να αδειάσει η Λέσβος και τα νησιά του ανατολικού Αιγαίου από την στιγμή που οι βόρειο Ευρωπαίοι έκλεισαν τα σύνορα αντιλαμβανομενοι το τεράστιο λάθος των ανοικτών συνόρων. Φυσικά και δεν πρόκειται να αδειάσει η Λέσβος αφού εκατομυρια ανθρώπων από Ασία και Αφρική θέλουν να έρθουν στην Ευρώπη και το πρώτο σκαλοπάτι είναι η Ελλάδα. Εδώ θα μπορούν να ζούνε με επιδόματα και παροχές εις βaros των Ευρωπαίων πολιτών δίχως να χρειάζεται να δουλεύουν και παράλληλα να έχουν την δυνατότητα όταν πάρουν άσυλο και ιθαγενεια να κληρονμησουν την ευρωπαικη Ήπειρο από τους ιθαγενείς κατοίκους της