Ολυμπιακός – Παρτιζάν 98-94: Νίκη-θρίλερ στην παράταση

Σε ένα παιχνίδι με εναλλαγές στο σκορ και με την οποιαδήποτε πρόβλεψη να είναι παρακινδυνευμένη, ο Ολυμπιακός κατάφερε τελικά να νικήσει στην παράταση την Παρτιζάν με 98-94 στο ΣΕΦ, μετά το 85-85 στην κανονική διάρκεια του παιχνιδιού, κάνοντας έτσι το 2-2 μετά τις πρώτες 4 αγωνιστικές της Euroleague.

Οι Ερυθρόλευκοι έδειχναν μεγαλύτερη διάθεση στα πρώτα λεπτά και με καλή λειτουργία στην άμυνα την ώρα που οι Κάνααν και Πίτερς έδιναν λύσεις επιθετικά προηγήθηκαν με 16-10 στο 7′ και κατάφεραν να κλείσουν την πρώτη περίοδο έχοντας προβάδισμα επτά πόντων (28-21).Εκεί οι δύο πήγαιναν χέρι-χέρι στο σκορ αλλά στα 17 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη ο Γκος έδωσε προβάδισμα τριών πόντων (94-91) στους Ερυθρόλευκους, οι οποίοι τελικά επικράτησαν με 98-94 και πανηγύρισαν τη 2η νίκη τους στα πρώτα τέσσερα ευρωπαϊκά παιχνίδια.