Εντυπωσιακή η Γουλβς, κέρδισε με 1-0 την Μάνστεστερ Γιουνάιτεντ μέσα στην έδρα της

Οι εντυπωσιακοί «λύκοι» επιβλήθηκαν 1-0 της ομάδας του Ραλφ Ράνγκνικ χάρη σε γκολ του Μουτίνιο και ανέβηκαν στην 8η θέση της βαθμολογίας της Premier League, με τους ηττημένους από τη μεριά τους να χάνουν μεγάλη ευκαιρία να πλησιάσουν την τετράδα.Το πρώτο ημίχρονο ανήκε ολοκληρωτικά στη Γουλβς, η οποία κατάφερε να στριμώξει τη Γιουνάιτεντ στην περιοχή της και να καταγράψει 15 τελικές προσπάθειες – τις περισσότερες για φιλοξενούμενη ομάδα στο «Ολντ Τράφορντ» σε αγώνα πρωταθλήματος από το 2003 και μετά!

Οι «λύκοι» ωστόσο στερούνταν ευστοχίας, με τον Ντε Χέα να επεμβαίνει και αυτός όπου χρειάστηκε. Κύριοι εμπνευστές των επιθετικών ενεργειών της ομάδας του Μπρούνο Λάζε, οι Ποντένσε και Νέβες.

Η κυριαρχία της Γουλβς συνεχίστηκε στο δεύτερο μέρος, ωστόσο από το 60’ και μετά, με τον Φερνάντες να περνά στο ματς, οι γηπεδούχοι άρχισαν να κερδίζουν μέτρα. Ο Πορτογάλος είχε δοκάρι στο 67’, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Ρονάλντο είχε ακυρωθέν γκολ για οφσάιντ.